Stagiunea de concerte a început – pentru noi – cu recitalul de muzică renascentistă de la Dom (marţea trecută). Astă-seară, la Catedrala Mitropolitană, un concert-eveniment de muzică bizantină (psaltică), susţinut de un cor (Cosma Rapsodul) din Timişoara şi unul din Craiova. Lume puhoi venită să cinstească osemnintele Sf. Iosif cel Nou de la Partoş – our local saint whose memory is celebrated today. După concert am cinat – împreună cu Tatiana şi cu OC (unul din coriştii din seara asta) – la noi. Delicious food cooked by Raluca’s mother.
TIFF 2026 - Partea a 3-a
-
**corespondenta de la Cluj semnata de Răzvan Băloi*
*Partea a treia și ultimele tratamente pentru FOMO*
*Dinți de lapte, 2025* (Q&A cu echipa filmului) r...
1 day ago

No comments:
Post a Comment