Am aflat, încă o dată, că stările noastre nervoase, de stres şi agitaţie se transmit foarte uşor, iar Theodor, cu o sensibilitate mărită, le percepe fără ca noi să ştim. Doctoriţa ne-a mai sfătuit să dăm sens fiecărei activităţi desfăşurate de Theodor, chiar şi celor prin care ne sâcâie. Eliminarea lor ar trebui făcută doucement, gradat, cu delicateţe. Fără enervare, ci cu mult tact. La sfârşitul consultaţiei am înţeles că noi, părinţii, mai avem multe de învăţat în privinţa pedagogiei, a educaţiei unui copil.
TIFF 2026 - Partea a 3-a
-
**corespondenta de la Cluj semnata de Răzvan Băloi*
*Partea a treia și ultimele tratamente pentru FOMO*
*Dinți de lapte, 2025* (Q&A cu echipa filmului) r...
3 days ago

No comments:
Post a Comment